MĚSTSKÝ DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

V. Nováka 372, Úvaly 250 82

+420 281 981 934

mddmuvaly@mddmuvaly.cz

MENU

NOVINKY

06.08.2019 Hledáme: Vedoucí kroužku biologie ...

Kroužek spojující různé obory: biologie, geologie, environmentální výchova, praktické ukázky, projekty, badatelská výuka, pokusy... Více v sekci pracovní příležitosti.

15.06.2019 Vyzvedněte si své výrobky z výstavy

Výtvarníci a keramici, nezapomeňte si u nás vyzvednout svoji tvorbu ještě před začátkem prázdnin. Bylo by nám líto ji likvidovat:(. Děkujeme

14.06.2019 Kroužky končí ve 24. týdnu 2019

Ke 14.6. končí většina našich kroužků. Pokud váš kroužek končí v jiném týdnu, dozvíte se od svého lektora.

SLEDUJTE NÁS

Rozloučení s číslem 555

12.04.2019

Klára Stodolová: Rozloučení s číslem 555

Je až neuvěřitelné, kolik toho vidí oči, které se umí dívat! Je to jen výběr z obrazů, inspirovaných pohledem z několika málo oken, co na výstavě uvidíte. Ale vzniklo jich mnoho a mnoho. Na západě výhled do skupiny borovic - z té strany pochází nejméně čtyři obrazové cykly, na severu a severovýchodě ovocné stromy sousedů, na východě a jihu vzdálené horizonty Vinice a polí. A také příběhy květin na parapetu a ve váze. Akvarely, pastely, barevné dřevořezy nebo i olej na papíře. Malířčina tvorba je vždy úzce spojena s místem, kde pracuje. Výstava shrnuje patnáctileté období vázané na dům číslo pět set padesát pět a loučí se s ním.

Klára Stodolová absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v grafickém atelieru prof. Vl. Kokolii v roce 2002. Většinou se věnuje výše zmíněným technikám, o kterých s vámi na besedě dne 12. 4. ráda pohovoří.

otevřeno sobota 13.4. od 10 do 15 hodin

a neděle 14.4. od 14 do 17 hodin

Komunitní setkání:Obrazy inspirované přírodou
 
Akvarely, pastely, barevné dřevořezy nebo olej na papíře bylo možné spatřit na výstavě Kláry Stodolové ve dnech 12. až 14. dubna 2019 v galerii MDDM. O výstavě s názvem Rozloučení s číslem 555 řekla: „Je to jen výběr z obrazů vytvořených během posledních patnácti let, inspirovaných pohledem z oken domu, kde bydlím. Ale vzniklo jich mnohem více. Na západě je výhled do skupiny borovic a z té strany pochází nejméně čtyři obrazové cykly, na severu a severovýchodě ovocné stromy sousedů, na východě a jihu vzdálené horizonty Vinice a polí. A také příběhy květin na parapetu a ve váze. Výstava shrnuje období vázané na dům číslo pět set padesát pět, s nímž se loučím.“
Klára Stodolová absolvovala Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze a Akademii výtvarných umění v Praze v grafickém ateliéru prof. Kokolii. Od roku 2000 představila své práce na sedmnácti samostatných a čtyřiadvaceti společných výstavách s dalšími výtvarníky nejen u nás, ale i v Japonsku a Itálii. V roce 2017 obdržela v soutěži Grafika roku 2016 1. cenu v kategorii „tisk z výšky“.
Tvoří díla, v nichž vyjadřuje blízký vztah k přírodě. Něžné obrazy jsou plné snové poetiky. Částečně v nich stírá realitu, ale pouze tak, aby nepotlačila krásu přírody ve všech jejích podobách.
Vernisáž výstavy zpříjemnily hrou na klavír Kateřina Pokorná a Bety Šlesingrová.
 
Text a foto Vladislav Procházka