TS RYTMUS

 

TS RYTMUS

Taneční skupina Rytmus Úvaly vznikla při MDDM v roce 1991 jako soutěžní a reprezentační součást tanečního oddělení. V současnosti má kolem 160 členů. Soutěžíme v disciplínách Modern Dance a parketové taneční kompozice, Disco Dance, Street Dance a Electric Boogie. Vstup do TS Rytmus je podmíněn konkurzem. Tanečníci jsou děleni do skupin podle disciplíny, výkonnosti a věku.
Statutární zástupce TS Rytmus – Alena Navrátilová
mobil: 607124578
email: rytmus.uvaly@seznam.cz

 

TS RYTMUS – MODERN DANCE
V našich kroužcích se jedná především o taneční obrazy, nálady s náznakem děje. Je to umělecká disciplína s použitím techniky moderního tance, jazzu. Některé choreografie jsou koncipovány i jako taneční show, pracujeme s muzikálem a u mladších dětí se využívají i lidové, folkové a dětské písničky.

ALENA NAVRÁTILOVÁ

Rytmus I A – nejmladší děti do 8 let
Rytmus I B – děti do 11 let
Rytmus II – děti pokročilé do 11 let
Rytmus III B – mladší juniorky do 13 let

SARAH KUBARIČOVÁ

Rytmus III A – starší juniorky do 15 let

LUCIE HOFMANOVÁ

Rytmus IV – mládež od 14 let

 

TS RYTMUS – STREET DANCE
Módní tanec na současné hity – zahrnuje všechny „pouliční tance“, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří Hip Hop New style, hip hop Old style (klasický, počáteční hip hop), Hype, Funky, Lockin´, Poppin´ a House.

KATKA NOVÁKOVÁ

Rytmus II – děti do 12 let

DAVID PROCHÁZKA

Rytmus III – junioři do 15 let

Rytmus Elitte – mládež od 14 let

 

TS RYTMUS – DISCO DANCE

Pulzující, rytmické kontrakce a uvolnění v souladu s rytmem hudby. Pohyb paží podporuje a zdůrazňuje pohyb těla. Rytmická, choreografická a celková taneční různorodost, originalita, rytmické i myšlenkové využití hudební předlohy, pohybová náročnost a flexibilita.

Rytmus II – děti do 11 let
Rytmus III – junioři do 15 let

 

TS RYTMUS – ELECTRIC BOOGIE

ostré elektrické pohyby, elektrické šoky, izolace, robotika, pantomima, vlny, popping, animace, walking, loutka, ticking, i loping

Aktuální informace ELECTRIC BOOGIE

HONZA ŤOUPALÍK

EB soutěžní i začátečníci – bez konkurzu

 

9.3. 2013  Regionální mistrovství Prahy a středních Čech

Regionální mistrovství Prahy a středních Čech pořádané SUT se konalo ve sportovní hale Folimanka v sobotu 9.3. jako první soutěž v letošní sezóně. Premiéru měly naše nejmladší děti do 8 let s choreografií Čertíci a soutěž zvládly na jedničku, kterou si také odnesly na krku v podobě zlatých medailí. Zlato vybojovala i děvčata z kategorie mládeže a stříbro děti a starší juniorky. Streetová skupina mládeže se představila již pod novým jménem Rhythm Elitte Crew a potěšila nás ziskem bronzu. Rodiče byli spokojeni s tanečními výkony svých dětí, méně již s hodnocením poroty a to nejen našich dětí, ale i tanečníků jiných skupin. Sezóna začíná, její úvod se vydařil a vše je před námi.

Naše umístění:

RI             Čertíci                       1.místo – postup MR Liberec                  chor. Navrátilová

RII            Rozpustilá kometa      2.místo – postup MR Česká Lípa           chor. Navrátilová

RIII B       Podzim                       4.místo                                               chor. Navrátilová

RIII A       Out of music box          2.místo – postup MR Česká Lípa          chor. Kubaričová

RIV                Myself                  1.místo – postup MR Litoměřice          chor. Hofmannová

REC              Informer                3. místo – postup MR Litoměřice            chor. Procházka

Úspěšný víkend
Taneční skupina Rytmus Úvaly prožila víkend 17. – 18. 11. na soutěžích a slavila řadu úspěchů hned v několika tanečních disciplínách.
Na pohárové soutěži formací v České Lípě – „Cena TŠ Duha“ zabodovaly juniorky Lucky Hofmannové v parketových kompozicích s „Ladies Night“ ziskem zlata, juniorky Máši Marouškové si vytančily v Show Dance se „Vzpomínkou na prázdniny“ stříbro a děti RII Aleny Navrátilové v parketových kompozicích s choreografií „Stromy“ bronz. Na druhou dětskou formaci „Monteky a Kapulety“ zbyly bohužel jen brambory, ale i jejich výkon byl výborný, bez chyb a sklidily obrovský potlesk.
Na pohárové soutěži EB v Praze získal v sólech Honza Ťoupalík zlato, Marcel Havrda stříbro a Matouš Novák bronz. V duu jsme své kvality potvrdili prvním místem a zlatem Honzy s Marcelem.
Na první battle soutěži ve Street Dance, pořádané CDO v Praze měly svou premiéru Anička Velebová a Míša Hauková. Mezi stovkou dětských tanečnic se Anička probojovala až do poslední battlové šestnáctky, kde vypadla proti celkové vítězce soutěže v DVK. Míša měla v kategorii juniorek přes 200 soupeřek a postoupila až do posledního kola. O postup mezi battlovou šestnáctku si navíc zatančila Redance, ve kterém skončila první pod čarou – na 17. místě. Na první start je to úžasný výsledek a oběma tanečnicím moc gratuluji.
Všem tanečníkům i tanečnicím děkuji za vzornou reprezentaci a vedoucím za dobré vedení.                                                                                                Alena Navrátilová