MK OUVALÁČEK

 

MK OUVALÁČEK

MK Ouvaláček má kroužky zpívání s kytarou a cvičení pro rodiče s dětmi. Kroužky jsou v dopoledních hodinách a k dispozici mají šatnu, hernu a taneční sál.

 

 

 

 

 

 

 

Výtvarničení s Ouvaláčkem  3.10.2013
I v tomto školním roce se budeme setkávat s  nejmenšími dětmi v rámci Ouvaláčku ve výtvarné dílničce. První tvořivé dopoledne bylo zaměřené na téma „Maškarní ples“. Vyráběli jsme z papíru masky nejrůznějších zvířátek, ale i kloboučky a kouzelné hůlky pro víly a čaroděje. Malovali jsme prstovými barvami a vodovkami, zdobili jsme barevnými a krepovými papíry, obtiskovali jsme pěnová razítka. Nakonec si každý vymaloval krásná zvířátka odlitá ze sádry. Příště se sejdeme ve čtvrtek 7.11. a výtvarničit budeme na téma „Podzim“.
Těší se na vás Saša Miková a tým MDDM.

Výtvarná dílnička ÚNOR

V únoru jsme ve výtvarné dílničce dělali zvířátka z papíru. Na čtvrtky jsme nakreslili a vystřihli rybičky a ptáčky, které děti vymalovali pastelkami a fixami. Ozdobili jsme je na kousky natrhanými barevnými a krepovými papíry. Křidýlka a ploutvičky jsme vytvořili z barevných vějířků. Nakonec jsme nalepili provázek k pověšení na zeď. Z ruliček od toaletního papíru jsme tvořili pejsky, motýlky, sovičky, žabičky, ovečky.. Všechny zvířátka jsme vyzdobili barevnými papíry, bavlnkami, vějířky a nalepovacíma očkama.

Výtvarná dílnička LEDEN  

V lednové výtvarné dílničce pro nejmenší děti jsme vytvářeli velké koláže na téma „ dopravní prostředky.“ Děti nejdřív malovali prstovými barvami pozadí a pomocí plastových autíček, které si namáčeli do barev tvořili cesty, dálnice a koleje. Vybírali si z předem vystříhaných obrázků nejrůznější domečky, stromečky, postavičky a samozřejmě auta, vlaky, letadla, lodě a kola, motorky, kamiony.. Ty jsme potom lepili na namalované pozadí. Nakonec nesměla chybět fotografie samotného malého malíře, kterou s maminkou vystřihli a nalepili do koláže.

Vánoční výtvarná dílnička v MDDM

Ve čtvrtek 6.12. jsme opět ve výtvarné dílně  MDDM přivítali maminky s dětmi, abychom společně vytvořili originální vánoční dárky a dekorace. Děti si vybíraly z mnoha připravených šablon zvonečky, andělíčky, stromečky a hvězdičky, na které potom houbičkou nanášely barvy, lepily ozdoby z barevných a krepových papírů, z alobalu a z kousků látek. Výsledkem byla překrásná vánoční přáníčka, ozdoby na stromeček, postavičky andělíčka či čertíka na špejli, lepené dřevěné hvězdičky, obrázky tvořené zmizíkem na inkoustu, vatoví sněhuláčci a vánoční krabičky. Dětičkám i maminkám se výtvarné dopoledne hodně líbilo. V novém roce určitě plánujeme další akce pro malé šikulky. O termínu vás budeme včas informovat na stránkách MDDM.

Těší se na vás Saša Miková a tým MDDM

PODZIMNÍ VÝTVARNIČENÍ

První listopadové dopoledne v MDDM patřilo našim nejmenším. Sešly se u nás maminky s dětičkami v hojném počtu.

V naší dílně jsme vyráběli nejrůznější podzimní motivy. Děti si z plastelíny modelovaly zvířátka, z dýní tvořily krásné podzimní skřítky, lepily a obtiskovaly listy ze stromů na papír a výsledná dílka nalepeným listím orámovaly. Hodně jsme si vyhráli i s prstovými barvami. Z pěnových houbiček jsme vyráběli razítka, kterými jsme barvy nanášeli na papír, obtiskovali ručičky a vytvářeli různé barevné motivy, které budou zdobit nejeden dětský pokoj. Všem se tvořivá dílna velice líbila, a proto se určitě sejdeme znovu v prvním prosincovém týdnu – tentokrát na téma Mikuláš a vánoce.

Těší se na Vás Saša Miková a tým MDDM.