MDDM gratuluje…….

Cesta TS RYTMUS k nominacím na mistrovství ČR a 1.titul mistrů ČR 2012 v kategorii Street Dance pro Rytmus Elitte

Jaro je každým rokem pro naše tanečníky všech stylů a věkových kategorií obdobím, kdy se koná nepřeberné množství soutěží, ve kterých mohou zúročit svůj pilný trénink. Tyto soutěže lze rozdělit na ty, kde pořadatelé zajistí pro malé i velké tanečníky optimální podmínky, porota je objektivní a všichni si odnáší úžasný zážitek a na ty, kde organizátoři nebo porota selhávají, ale musíme je absolvovat, abychom postoupili na mistrovství ČR a případně získali nominaci na ME nebo MS.
.

Naším tanečníkům fandím, raduji se z jejich úspěchů , ale soutěže jako takové nemám moc ráda, protože jsou v některých ohledech neobjektivní, pořadateli dobře nezajištěné a podmínky v halách nevyhovující. Zářným příkladem těch pořadateli organizačně nezvládnutých byla z 1.5. Regionální soutěž Festivalu tanečního mládí – SUT Sportovní hala Folimanka – Praha, kdy uhodila vedra , v hale bylo nedýchatelno, a teplota navečer vyšplhala ke 40 stupňům. Nefungovala klimatizace a přestože zdravotníci ošetřovali celkem asi 10 kolabujících tanečníků a vedoucí TS vznášeli protesty, soutěž přerušena nebyla. Je to nepochopitelné obzvláště proto, že soutěž pořádal Svaz učitelů tance. / Blaho dětí především /. Je s podivem, že děti přesto odvedly výborné výsledky a dokonce vytančily 4x postup na mistrovství republiky. Pro ilustraci vzniklé situace cituji vedoucí tanečního oddělení :.

„Ve večerních hodinách po dotančení formace omdlely naše čtyři tanečnice z Rytmus Elitte ve věku 16-18 let, o které se postarali zdravotníci přítomní na soutěži a naši vedoucí spolu s rodiči. Jedna z děvčat byla odvezena po opakovaném kolapsu do nemocnice v doprovodu vedoucí A. Navrátilové, která počkala až do příjezdu rodičů.“
Vše dobře dopadlo a já děkuji vedoucím A.Navrátilové, Máše Marouškové, Davidu Procházkovi, Honzovi Ťoupalíkovi, Lucce a Radce Hofmannovým, Matoušovi Novákovi a maminkám za pomoc při zvládnutí této nepříjemné události a odvoz dětí domů. A nyní k soutěžím a tentokrát i s postřehy o pořadatelích. .
.

22. 4. 2012 soutěž mažoretek v Rychnově nad Kněžnou.
.

nesplnila naše očekávání. V kategorii s mažoretkami byla i vystoupení, která by se dala zařadit spíše do moderního tance či břišních tanců. Mnoho lidí si také stěžovalo na neobjektivnost poroty..

Naše děvčata ale podala velmi dobré výkony.Mabely nakonec skončily na hezkém 5. místě z 10 soutěžních týmů, a malé mažoretky na 6. místě. Choreografky a vedoucí kroužku Míša a Karolína Zahrádkovy své svěřenkyně vedou výborně..
.

Tancujeme pro radost – sportovní hala Chodov 28.4. 2012.
.

Hodnocení vedoucí TO: „ Pochvala patří úplně všem, byla to v poslední době nejtěžší soutěž s nejvyšší účastí souborů a i ti, co se nedostali na bednu tančili naplno a v hale, která připomínala saunu podali neuvěřitelné výkony.“ Poděkování patří vedoucím – choreografům i trenérům v jedné osobě za výbornou práci s dětmi a všem za reprezentaci domu dětí v Úvalech. Byli jsme bezkonkurenčně nejlepším souborem s nejvyšším počtem cen a dvěma nejcennějšími poháry..
.

umístění soubor název kategorie choreograf.

1. místo z 11 RII B Stromy Parket. kompozice dětí do 12 let A.Navrátilová.

2. místo z 12 Rytmus Elitte Mistr Dobalina Street dospělí D.Procházka.

3. místo ze 3 RI A Náušnice z třešní parketové kompozice dětí do 8 let A.Navrátilová.

4. místo z 10 RIII B Vzpomínka na prázdniny parket. kompozice juniorů do 16 let M. Maroušková.

6. místo z 9 Rytmus II Solidiers street dětí do 12 let K. Nováková.

6. místo z 11 RII A Montekové a Kapuleti parket. kompozice dětí do 12 let A. Navrátilová.

6.místo z 15 RIII Can´t stop dancing street juniorů do 16 let D. Procházka.
.

I ti, co neskončili na bedně dostali pěkná umístění, dokonce někteří porotci v hodnocení dali naše skupiny na medailová místa…druhá i třetí…..u Monteků a Kapuletů a Vzpomínek na prázdniny….bohužel jen někteří. Je fantastické, že jsme několikrát získali maximální možné počty bodů od některých porotců…..RIII A a Rytmus Elitte a také nejvyšší počet bodů ze všech zúčastněných souborů za choreografii Ladies night..
.

Regionální soutěž Festivalu tanečního mládí – SUT Sportovní hala Folimanka – Praha 1.5. 2012.
.

Přestože tohle byla pořadateli nejhůře zvládnutá soutěž, naši tanečníci a tanečnice zabojovali a získali 4 nominace na mistrovství republiky do České Lípy a Litoměřic.

,
umístění soubor název kategorie choreograf
2. místo RI A Náušnice z třešní parketové kompozice dětí do 8 let A.Navrátilová
2. místo RIII A Ladies night Parket. kompozice juniorů do 16 let L.Hofmannová
3. místo RII B Stromy Parket. kompozice dětí do 12 let A.Navrátilová
3. místo RIII B Vzpomínka na prázdniny parket. kompozice juniorů do 16 let M. Maroušková
4. místo RII A Montekové a Kapuleti parket. kompozice dětí do 12 let A. Navrátilová
5. místo RI B Letní Modern Dance A.Navrátilová
5. místo RIII B Sen o kuličkách Parket. kompozice M.Maroušková
5. místo Rytmus Elitte Mistr Dobalina Street dospělí D. Procházka
neumístěn RIII street Can´t stop dancing street juniorů do 16 let D.Procházka

Čelákovická Duběnka 5.5.2012

Tato soutěž patří k těm pořadatelsky dobře zajištěným. Velký úspěch měly hlavně choreografie moderny a show, kde jsme patřili mezi špičku. Děti i rodiče byli spokojení, tři dorty za první místa doplnila ještě speciální cena pořadatelů a dort udělený od DDM Čelákovice našemu malému tanečníkovi street dance Matějovi Baštovi.